Christmas Bazar

V nedeľu 24. novembra 2019 sa v areáli Starej Tržnice uskutočnil 28. ročník vianočného bazáru, charitatívne podujatie, ktoré každý rok organizuje Medzinárodný klub žien Bratislava (IWCB) v spolupráci s až 40 zahraničnými delegáciami, 8 medzinárodnými školami. , 4 humanitárnymi organizáciami, 1 združenie medzinárodných servisných klubov.

Naša škola sa spolu s Veľvyslanectvom Talianska, Talianskym kultúrnym inštitútom, taliansko-slovenskou obchodnou komorou a spoločnosťou ENIT zúčastnila ako sponzor.

Novinkou v tomto roku bola spolupráca medzi talianskou a španielskou delegáciou, ktorá pod vedením pani Mircy Monticelli Bovoli a Luisa Belzuz de los Rios, manželky španielskeho veľvyslanca, pripravili najviac kulinárskych a iných produktov, čo  ocenili najmä mnohí návštevníci.

Prítomnosť dvoch veľvyslancov, talianskeho, S.E. Gabriele Meucci a španielskeho S.E. Luis Belzuz de los Rios, dala tejto  udalosti ešte väčšiu prestíž. Taktiež veľku zásluhu na príprave a priebehu mala aj Selene Corsaro Carota, manželka zástupcu talianskeho Veľvyslanca , dott.Francesco Corsara.

Naša škola bola zastúpená p. riaditeľom Pavlom Sadloňom, prof. Ivetou Holubcovou, vedúcou sekcie a prof. Máriou Letiziou Pallone, ktorá poskytovala informácie zainteresovaným stranám o štúdiu v  taliansko-slovenskej bilingválnej  sekcii.

Skutočný úspech pre Taliansko a pre našu strednú školu.

Viac sa dozviete kliknutím na nasledujúce odkazy z online novín „Buongiorno Slovakia“ a „Buenos dias Eslovaquia“, ktoré venovali tejto udalosti rozsiahle články.