Žiaci z Perugie v Bratislave

Noví priatelia, nové skúsenosti, nové zážitky. Tieto, a mnohé ďalšie dôvody viedli 3.E k tomu, aby poprosila svoju triednu pani profesorku o zorganizovanie už tretej výmeny. Našimi priateľmi sa tento rok stali žiaci prírodovedného gymnázia v Perugii.

Prvú polovicu výmeny už máme úspešne za sebou. Talianski študenti navštívili Slovensko v čase od 22.do 28.marca 2015. Napriek dlhej ceste autobusom boli naši noví priatelia plní energie a elánu na spoznávanie doposiaľ nepoznaného. Prvé dni boli venované Bratislave. Navštívili Bratislavský hrad, Národnú radu SR, Hrad Devín či fabriku Volkswagen. Prehliadku centra hlavného mesta sme robili Talianom my - samotní žiaci 3.E triedy. Potom si na deň odskočili do Rakúska. Presnejšie povedané do jeho hlavného mesta, do Viedne. Ďalší deň mali možnosť vidieť mesto Trenčín s jeho krásnou dominantou Trenčianskym hradom.  A napokon zavítali aj na Červený kameň a do Modry.

Talianski študenti boli Slovenskom nadšení. Niekoľkí nám dokonca povedali, že sa sem chcú presťahovať. Na otázku, čo ich najviac zaujalo, mi môj korešpondent odpovedal, že sú to práve naše hrady a zámky. Bol ohúrený ich množstvom, veľkosťou a zachovalosťou.

Večery sme väčšinou trávili spoločne ako veľká skupina priateľov v centre Bratislavy. Talianski študenti sa počas pobytu v rodinách správali slušne a vďačne. Preto sa už ani my nevieme dočkať, kedy ich navštívime. Do Perugie vyrážame v pondelok 13.apríla.