Vysvedčenie so sladkým prekvapením

Úvodný mesiac tohto roku prebehol v našej škole v hektickej atmosfére. Uskutočnili sa otvorené hodiny talianskeho jazyka pre budúcich žiakov bilingválnej sekcie, prváci zvládli svoj lyžiarsky výcvik, žiaci dopísali posledné písomky a potom sme viac menej úspešne uzatvorili klasifikáciu za prvý polrok tohto školského roku. Vysvedčenie sme odovzdávali posledného januára  a tento rituál bol v triedach bilingválnej sekcie ozvláštnený malým pohostením, o ktoré sa postaral majiteľ siete talianskych reštaurácií v Bratislave, pán Cono. Prekvapil nás bohatou nádielkou typického talianskeho vianočného koláča, ktorý väčšina z vás určite pozná, jedná sa o „panettone“ a „pandoro“. Preto si mohli naši žiaci pripomenúť chuť Talianska priamo v triedach, hneď po obdržaní vysvedčenia.

Niektorí z nás reštaurácie Da Cono poznajú, veď v Bratislave sú už tri a patria medzi tie najlepšie, ktoré ponúkajú taliansku kuchyňu. Ochutnávka koláča bola príjemným spestrením celého dňa.