Študijný pobyt

Štúdium v zahraničí je snom mnohých z nás.  Mne sa  splnil a chcela by som sa s vami podeliť o tento zážitok. V lete mi prišla ponuka na štúdium vo Florencií od Európskeho Inštitútu. No kto by to neprijal? Kurz trval jeden mesiac, no mohla som si vybrať či chcem skončiť skôr, ale neviem kto by to urobil. Prečo by som si skracovala taký zážitok? Vyučovanie trvalo tri hodiny denne, päť dní týždenne, inak som mala voľno. Takže žiadne letné vysedávanie. Tak taliansky – kúsok práca a kopa zábavy. Keďže to je kurz a nie škola, môžete tam stretnúť ľudí každého veku. Od 16 ročnej Slovenky, teda mňa, až po 60 ročnú pani z Južnej Afriky. Nebojte sa však, väčšinou tam chodia mladí študenti vysokých a stredných škôl, s ktorými je vo voľnom čase nemožné sa nebaviť. Bývala som v byte s ďalšími študentmi a neďaleko od školy, takže som vždy ráno stihla kávu a koláč. Chlapík ma už po pár dňoch poznal. Inštitút si pre nás pripravil spoločné aktivity a veľa nepovinných výletov, na ktoré sme chodili aj s učiteľmi, čo boli, bez okolkov, fakt skvelí ľudia! Vo voľnom čase môžete robiť čo len chcete, ako napríklad ísť si poležať na pláž či sa ísť niekam večer socializovať. Ak sa rozhodnete ísť študovať do zahraničia, tak sa hlavne nebojte a vytvorte si najkrajšie spomienky.

A.Vanacká 3E