TALIANSKO-Slovenská bilingválna sekcia

SK | IT

Stretnutie s youtuberkou

Spať
V stredu 17.10. talianska sekcia mala príležitosť sa podujať na interview s dvoma známymi tvárami Talianska. Jednou z nich bola Anna Pernice z Neapolu, ktorá tri roky pôsobí ako blogerka ohľadne módy, gastronómie a cestovania. Vysvetľovala nám všetky pojmy a myšlienky, ktoré obsahuje tento druh ''práce’’. Kedže ju odjakživa bavilo písanie príbehov a zážitkov ľahko sa toto hobby stalo jej vysnenou prácou. Napísala knihu s názvom MANUALE PER ASPIRANTI BLOGGER: CREA EMOZIONI CON LO STORYTELLING. 
Druhou tvárou bola Sofia Viscardi, 20 ročná youtuberka, ktorá stihla napísať už dve knihy. Prvá kniha Succede (Stane sa), ktorá vyšla 10 dní po jej 18tich narodeninách, bola dokonca už sfilmovaná 29 ročnou talianskou režisérkou. Táto Sofia nielen, že sa považuje za youtuberku a spisovateľku, no taktiež aj tvorcom novej módy. Priznala sa nám, že píše ďaľšiu knihu, a že sa prihlásila na Filozofickú fakultu v Miláne. 
Ďakujeme Talianskému inštitútu za oslávenie Talianského týždňa v Bratislave s dobrým výberom známych, no skúsených a vzdelaných ľudí, ktorý v nás nechali určitú stopu, alebo myšlienku.
Sofia Bočeva , 4F