TALIANSKO-Slovenská bilingválna sekcia

SK | IT

Rozprávame sa po taliansky

Spať

V PRVOM ROČNÍKU SÚŤAŽE „ROZPRÁVAME PO TALIANSKY“ VYHRALI NAŠI ŠTUDENTI!

 

Pri príležitosti “21. Týždeň talianskeho jazyka vo svete”,  talianska ambasáda v Bratislave zorganizovala prvý ročník súťaže určený pre študentov stredných škôl na Slovensku, ktorí sa učia taliansky jazyk.

Týždeň talianskeho jazyka vo svete je každoročné podujatie, ktoré sa uskutočňuje tretí októbrový týždeň. Táto iniciatíva vznikla v roku 2001 odkedy každoročne získava vysoký patronát od samého pána prezidenta.

Tohtoročnou témou bol „Dante“. Pre väčšiu účasť si zúčastnení mohli vybrať z nasledujúcich tém:

Do tohtoročnej súťaže sa zapojilo viac ako 40 študentov z celého Slovenska a samozrejme aj mnohí študenti našej školy z bilingválnej sekcie. Ocenenia pre víťazov boli na vysokej úrovni: prví 4 umiestnení získali štipendium na dvojtýždňový kurz taliančiny v jednom z talianskych miest, ktoré si mohli vybrať z danej ponuky. Každý zúčastnení dostal knihu „Biela ako mlieko, červená ako krv“ od Alessandra D’Avenia.

Sme veľmi hrdí na všetkých našich študentov, ktorí sa zúčastnili a predovšetkým na Petra Karaffu zo 4.E triedy a na Sabínu Petrášovú z 5.E triedy, ktorí vyhrali prvé a druhé miesto s prácami v kategórii Danteho cesta Božskou komédiou!! Gratulujeme!! Špeciálna zmienka patrí aj Veronike Nagyovej z 3.E triedy, ktorá dostala uznanie za svoju prácu o životnom prostredí.

Lisztova záhrada Univerzitnej knižnice v Bratislave (autor fotografií:  Mgr. Róbert Erent, UKB)