TALIANSKO-Slovenská bilingválna sekcia

SK | IT

Návšteva talianskych univerzít

Spať

Školský rok sa nám už schyľuje ku koncu, no ani tento raz sme nezabudli navštíviť naše milované Taliansko. Tento výlet sa však oproti iným rokom výrazne líšil. Nešlo totiž o výmenu, ale o návštevu univerzít. 

Prvou univerzitou, ktorú sme navštívili bola známa univerzita v Bologni. Pôsobila veľmi historicky a mohutne. Boli nám povedané všetky dôležité informácie o štúdiu, predmetoch, ubytovaní a podobne. Po predstavení univerzity sme navštívili aj univerzitné múzeum, ktoré nás skutočne veľmi upútalo. Nechali sme sa očariť aj samotným mestom, v ktorom sa to hmýri mladými luďmi, čo dodáva mestu nádych života a pohody. Ďalej sme pokračovali prehliadkou univerzity vo Forlì. Tu sme mali možnosť vypočuť si príbehy slovenských študentov, ktorí na tejto univerzite študujú. Po prehliadkach sme radi prijali pozvanie pána konzula na večeru, kde sme sa všetci veľmi dobre najedli. 

Ďalší deň sme strávili v historickom centre malého štátiku San Marina. Užili sme si hlavne výhľad na celú okolitú krajinu, na ktorej konci sa črtalo more. Nasledujúci deň sme more aj navštívili. Strávili sme celý deň na pláži, či už kúpaním alebo hraním volejbalu. Jediným nepríjemným momentom  bolo spálenie, ktorému unikol málokto. Po výlete sme sa smutní vrátili opäť do školských lavíc. Zažili sme prichádzajúce leto, na ktoré sa už všetci veľmi tešíme.  

Na stiahnutie

bez dokumentov